EKO- klub Misia Uszatka

I Międzyprzedszkolny Quiz Wiedzy Ekologicznej "Nasza Ziemia"

I Międzyprzedszkolny Quiz Wiedzy Ekologicznej "Nasza Ziemia"

Nasze przedszkole w bieżącym roku zostało uhonorowane Certyfikatem Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej 2010/2011 za działania edukacyjne o charakterze ekologicznym. Kontynuując zamierzone cele "Eko-klub Misia Uszatka" działający w naszej placówce zorganizował I Międzyprzedszkolny Quiz Wiedzy Ekologicznej "Nasza Ziemia". Był on adresowany do dzieci 5-6 letnich z terenu miasta Legionowo. Ponieważ 2011 r. to Międzynarodowy Rok Lasów dlatego tematyka naszego Quizu związana była z zagadnieniami dotyczącymi ekosystemu leśnego. Gościem specjalnym była współpracująca z naszą placówką pani Ewa Grzywacz- leśnik z Nadleśnictwa Jabłonna. Quiz był znakomitą okazją do zabawy jak również ugruntowania wiedzy z zakresu edukacji przyrodniczej, a celem nadrzędnym było uwrażliwienie dzieci na potrzeby środowiska naturalnego. Wierzymy, że edukacja ekologiczna rozpoczęta w tak wczesnym wieku zaprocentuje i zainspiruje dzieci i rodziców do działań na rzecz ochrony środowiska.

ikona ikona ikona ikona

Wytworzył: Dorota Rusak, data: 22.11.2011 r., godz. 12.00